Czy warto czytać bestsellery?

Stulecie Winnych” to świetna rodzinna saga, która napisała Ałbena Grabowska. Udało mi się przeczytać trzy tomy powieści i jestem szczerze zaskoczona, że tak bardzo przypadła mi ona do gustu. Całość czytało mi się naprawdę szybko i bardzo przyjemnie. Wystarczyły trzy dni i już miałam lekturę za sobą. Dawno żadna książka nie wciągnęła mnie tak bardzo, jak ta. Każdemu szczerze polecam tę pozycję. Naprawdę warto.

Powieść czy przekrój historii Polski XX wieku

Stulecie Winnych” to powieść, której głównymi bohaterami jest rodzina Winnych. Poznajemy aż trzy pokolenia tej rodziny. Nasze pierwsze spotkanie z nimi ma miejsce tuż przed pierwszą wojną światową, a potem towarzyszymy im aż do czasów współczesnych. Ciekawostką jest fakt, że autorka zadbała o to, aby w każdym pokoleniu tej rodziny rodziły się bliźniaczki. Razem z naszymi bohaterami mamy okazję przeżywać ich radości, ale i smutki czy problemy. Jesteśmy obok nich w każdej sytuacji, w życiowych zawieruchach, historycznych przełomach, ale i w codzienności. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść. Nie będziecie tego żałować.

 Historyczne fakty i fikcja literacka, czy to się może udać?


Dawno nie czytałam tak lekkiej, tak wciągającej i tak dobrze napisanej powieści. Na co dzień nie przepadam za sagami, ale w tym wypadku naprawdę warto zrobić wyjątek i dać szansę autorce. Książka została napisana prostym i zrozumiałym językiem, więc nikt nie powinien mieć trudności ze zrozumieniem treści. Bohaterowie zostali wykreowani bardzo dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. W tej pozycji literackiej towarzyszymy postaciom fikcyjnym, ale także przeplatają się tam postacie historyczne. Fabuła jest tutaj spójna, przemyślana i logiczna, ale pełna także nagłych zwrotów akcji. Na podstawie tej powieści powstał także serial, ale sugeruję najpierw sięgnąć po książkę, a dopiero potem obejrzeć film. Jeśli więc szukacie dobrej lektury na długie zimowe wieczory, to “Stulecie Winnych” z pewnością spełni swoją rolę.

s