“Stulecie Winnych” czyli prawdziwy bestseller Ałbeny Grabowskiej

Stulecie Winnych” to rodzinna saga, która miałam okazję przeczytać już jakiś czas temu, ale co jakiś czas lubię do niej wracać. Seria ta składa się z trzech tomów, których akcja toczy się w konkretnych ramach czasowych i pokazuje losy trzech pokoleń rodziny Winnych. Ałbena Grabowska daje swoim czytelnikom naprawdę świetną lekturę, która wciąga niemal od pierwszej strony. Jeśli nie czytaliście jeszcze tej pozycji, ani nie oglądaliście serialu na jej podstawie, to koniecznie dajcie szansę tej autorce. Zalecam zacząć od lektury, a dopiero potem sięgnąć po film.

Rodzinne sagi – czy to nie jest nudne?

Głównymi bohaterami powieści jest rodzinna Winnych, która posiada w każdym pokoleniu jedną wspólną cechę. Otóż, co pokolenie rodzą się u nich bliźniaczki. Poznajemy tę rodzinę tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej, a potem towarzyszymy im aż do czasów niemalże współczesnych, gdyż ostatnie pokolenie Winnych żyje w PRL. Autorka daje czytelnikom niesamowitą historię, która pokazuje, jak w tych trudnych czasach radzili sobie właśnie ci ludzie, jakie spotykały ich smutki, ale i jakie radości. Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po tę pozycję i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Trzy pokolenia, trzy historie, jedna rodzina

Stulecie Winnych” to świetnie napisana powieść obyczajowa, która toczy się w cieniu autentycznych wydarzeń historycznych. Akcja w książce dzieje się w konkretnych miejscach, które istnieją naprawdę, spotykamy tam nie tylko postacie fikcyjne, ale także prawdziwych bohaterów tamtych czasów. Autorka fantastycznie zadbała o to, aby fikcja fabularna ściśle przeplatała się z faktami historycznymi. Na duży plus zasługuje także kreacja bohaterów, którzy zostali pokazani z bardzo różnych stron. Nie są to płaskie postacie, ale osoby z krwi i kości. Fabuła jest tutaj spójna, logiczna, ale pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Jeśli szukacie serii, przy której przyjemnie spędzicie zimowy czas, to jest to pozycja dla Was.